STMicroelectronics
型号:
BTA12-700CWRG
封装:
TO-220
批次:
-
描述:
TRIAC 700V 12A TO-220AB INS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.7005
$1.7005
10
$1.52665
$15.2665
100
$1.226925
$122.6925
500
$1.008007
$504.0035
1000
$0.835202
$835.202
2000
$0.777604
$1555.208
5000
$0.748809
$3744.045
10000
$0.722722
$7227.22
请发送询价,我们将立即回复。

| Current - Hold (Ih) (Max) | 35 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Configuration | Single |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Off State | 700 V |
| Series | Snubberless™ |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BTA12 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 12 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 120A, 126A |