首页 / 双向可控硅 / BTA316-600ET,127
minImg
BTA316-600ET,127
WeEn Semiconductors
型号:
BTA316-600ET,127
封装:
TO-220AB
描述:
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220AB
库存 : 4980
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Base Product Number BTA316
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 140A, 150A