BTB16-600CWRG
STMicroelectronics
型号:
BTB16-600CWRG
封装:
TO-220
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
库存 : 919
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Voltage - Off State 600 V
Series Snubberless™
Package / Case TO-220-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Base Product Number BTB16
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 168A