BTD05-12W40D
Bellnix Co., Ltd.
型号:
BTD05-12W40D
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 9.6W
用户指南
Voltage - Input (Max) 9V
Product Status Active
Current - Output (Max) 400mA, 400mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case Module
Efficiency 83%
Mfr Bellnix Co., Ltd.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.41" L x 0.89" W x 0.33" H (35.9mm x 22.6mm x 8.4mm)
Number of Outputs 2
Series BTD (10W)
Power (Watts) 9.6 W