BTE-080-03-F-D-A
Samtec Inc.
型号:
BTE-080-03-F-D-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 160POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 160
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.396" (10.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series BTE
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.031" (0.80mm)
Mfr Samtec Inc.
Features Board Guide
Package Tube
Mated Stacking Heights 11.03mm