BTFW10R-3RD7LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
BTFW10R-3RD7LF
描述:
CONN RCPT 10POS R/A TIN
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.299" (7.60mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Series BTFW
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.039" (1.00mm)