BTH-050-01-L-D-TR
Samtec Inc.
型号:
BTH-050-01-L-D-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.168" (4.27mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series BTH
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.020" (0.50mm)
Mfr Samtec Inc.
Features -
Package Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights 5mm