BU12105S-E3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BU12105S-E3/45
封装:
isoCINK+™ BU-5S
描述:
BRIDGE RECT 1P 1KV 3.4A BU-5S
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 1 kV
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package isoCINK+™ BU-5S
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1000 V
Series -
Package / Case 4-SIP, BU-5S
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 6 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 3.4 A