BUK9635-55,118
NXP USA Inc.
型号:
BUK9635-55,118
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
D2PAK
描述:
MOSFET N-CH 55V 34A D2PAK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1400 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 35mOhm @ 17A, 5V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1mA
Supplier Device Package D2PAK
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Power Dissipation (Max) 85W (Tc)
Series TrenchMOS™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 34A (Tc)
Mfr NXP USA Inc.
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V