首页 / 固定电感器 / BWCM001810103N9BL8
minImg
BWCM001810103N9BL8
Chilisin Electronics
型号:
BWCM001810103N9BL8
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 30 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Series BWCM
Inductance 3.9 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10GHz