首页 / 固定电感器 / BWCT00231711R10G00
minImg
BWCT00231711R10G00
Chilisin Electronics
型号:
BWCT00231711R10G00
封装:
0805
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 640mOhm Max
Series BWCT
Inductance 100 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.2GHz