首页 / 固定电感器 / BWHP001610084N3J00
minImg
BWHP001610084N3J00
Chilisin Electronics
型号:
BWHP001610084N3J00
封装:
0603
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 88mOhm Max
Series BWHP
Inductance 4.3 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5GHz