首页 / 固定电感器 / BWLS001611096R8K00
minImg
BWLS001611096R8K00
Chilisin Electronics
型号:
BWLS001611096R8K00
封装:
0603
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 19 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.043" W (1.60mm x 1.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.1Ohm Max
Series BWLS
Inductance 6.8 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 55MHz