BXA10-48D15
Artesyn Embedded Power
型号:
BXA10-48D15
描述:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series BXA10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%