BXEB-L0560F-30G2000-H-C3
Bridgelux
型号:
BXEB-L0560F-30G2000-H-C3
品牌:
Bridgelux
描述:
F90 EB GEN 3 LED MODULE, 560 MM,
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 308mA
Current - Max 616mA
Lumens/Watt @ Current - Test 191 lm/W
Size / Dimension 560.00mm L x 20.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2240lm (Typ)
Series EB Series™ Gen 3 F90
Temperature - Test 45°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Features With Connector
Height 6.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 38.1V