首页 / COB、引擎、模块、条带 / BXEB-TL-L0570A-2750G2000-E-A3
minImg
BXEB-TL-L0570A-2750G2000-E-A3
Bridgelux
型号:
BXEB-TL-L0570A-2750G2000-E-A3
品牌:
Bridgelux
描述:
VESTA EDGE LED MODULE, 570 MM, 2
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip
Viewing Angle 120°
Color White, Warm / White, Cool
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 300mA, 600mA, 1.2A
Current - Max 1.2A
Lumens/Watt @ Current - Test 112 lm/W Warm White, 120 lm/W Cool White
Size / Dimension 570.00mm L x 6.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 4950lm Warm White, 5320lm Cool White
Series Vesta®
Temperature - Test 25°C
Type LED Module
Mfr Bridgelux
Features With Connector
Height 1.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33V, 34.6V, 36.8V