BXRE-65E0401-B-84
Bridgelux
型号:
BXRE-65E0401-B-84
品牌:
Bridgelux
描述:
V6B COOL WHITE LED ARRAY
用户指南
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.30mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 320mA
Current - Max 1A
Lumens/Watt @ Current - Test 174 lm/W
Size / Dimension 12.50mm L x 12.50mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 469lm (Typ)
Series Gen 8 V6 Array
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Features -
Height 1.65mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 8.4V