首页 / 单二极管 / BYS10-35-E3/TR
minImg
BYS10-35-E3/TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BYS10-35-E3/TR
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
DIODE SCHOTTKY 35V 1.5A DO214AC
库存 : 2284
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 35 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 35 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 1.5A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C