首页 / 单二极管 / BYS11-90-M3/TR3
minImg
BYS11-90-M3/TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BYS11-90-M3/TR3
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A DO214AC
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 90 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 90 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 1.5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C