首页 / 单二极管 / BYS459-1500-E3/45
minImg
BYS459-1500-E3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BYS459-1500-E3/45
封装:
TO-220AC
描述:
DIODE GP 1.5KV 6.5A TO220AC
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 350 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 1500 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 6.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1500 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 6.5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C