BZD17C12P-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZD17C12P-E3-08
封装:
DO-219AB (SMF)
描述:
DIODE ZENER 12V 800MW DO219AB
库存 : 10128
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 9.1 V
Series -
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V