BZD17C200P RUG
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZD17C200P RUG
封装:
Sub SMA
描述:
DIODE ZENER 200V 800MW SUB SMA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 150 V
Series -
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 200 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 750 Ohms