BZD17C39P
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZD17C39P
描述:
SUB SMA, 800MW, 6%, ZENER DIODE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5.13%
Supplier Device Package Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms