BZD27C12PHMHG
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZD27C12PHMHG
封装:
Sub SMA
描述:
DIODE ZENER 12.05V 1W SUB SMA
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5.39%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 9.1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-219AB
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12.05 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms