BZD27C16P-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZD27C16P-E3-08
封装:
DO-219AB (SMF)
描述:
DIODE ZENER 16V 800MW DO219AB
库存 : 11889
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 12 V
Series BZD27C
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms