BZD27C20PWH
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZD27C20PWH
封装:
SOD-123W
描述:
DIODE ZENER 20V 1W SOD123W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123W
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 15 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123W
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms