BZD27C91P-M-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZD27C91P-M-18
封装:
DO-219AB (SMF)
描述:
DIODE ZENER 91V 800MW DO219AB
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 68 V
Series BZD27-M
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms