BZG03B22-M3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZG03B22-M3-08
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
DIODE ZENER 22V 1.25W DO214AC
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 16 V
Series BZG03B-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms