BZG04-27TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZG04-27TR3
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
TVS DIODE 27VWM 46.2VC DO214AC
用户指南
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 475pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 31V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, BZG04
Type Zener
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 46.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 27V