BZG05B33-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZG05B33-M3-18
封装:
DO-214AC (SMA)
描述:
DIODE ZENER 33V 1.25W DO214AC
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 24 V
Series BZG05B-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms