BZG05C82TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZG05C82TR3
描述:
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 62 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 82 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 3000 Ohms