BZH15/Z0000/10
Bulgin
型号:
BZH15/Z0000/10
品牌:
Bulgin
描述:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
用户指南
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 72.00mm x 34.40mm
Approval Agency CSA, ENEC, IMQ, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series Polysnap® BZH
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.039" ~ 0.118" (1.00mm ~ 3.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A