BZM55C7V5-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZM55C7V5-TR
封装:
MicroMELF
描述:
DIODE ZENER 7.5V 500MW MICROMELF
库存 : 12400
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package MicroMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZM55
Package / Case 2-SMD, No Lead
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms