BZS55C3V9 RAG
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZS55C3V9 RAG
封装:
1206
描述:
DIODE ZENER 3.9V 500MW 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms