BZT03C300-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZT03C300-TAP
封装:
SOD-57
描述:
TVS DIODE 240VWM 419VC SOD57
用户指南
Operating Temperature 175°C (TJ)
Tolerance ±6.67%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-57
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 220 V
Series BZT03
Package / Case SOD-57, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 300 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 1000 Ohms