BZT03C43-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZT03C43-TR
封装:
SOD-57
描述:
TVS DIODE 36VWM 60.7VC SOD57
库存 : 8328
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 175°C (TJ)
Tolerance ±6.98%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-57
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 33 V
Series BZT03
Package / Case SOD-57, Axial
Power - Max 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms