BZT52-B43J
Nexperia USA Inc.
型号:
BZT52-B43J
封装:
SOD-123
描述:
DIODE ZENER 43V 590MW SOD123
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±2.09%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 30.1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 590 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Mfr Nexperia USA Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms