Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZT52B15S RRG
封装:
SOD-323F
批次:
-
描述:
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323F
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.25175
$2.5175
100
$0.122835
$12.2835
500
$0.102467
$51.2335
1000
$0.071202
$71.202
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Tolerance | ±2% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-323F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 45 nA @ 10.5 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Power - Max | 200 mW |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 10 mA |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Base Product Number | BZT52B |