BZT52B39
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZT52B39
封装:
SOD-123F
描述:
SOD-123F, 500MW, 2%, SMALL SIGNA
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 45 nA @ 27.3 V
Series -
Package / Case SOD-123F
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms