BZT52B7V5-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZT52B7V5-G3-18
封装:
SOD-123
描述:
DIODE ZENER 7.5V 410MW SOD123
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 5 V
Series BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms