BZT52C15K
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZT52C15K
封装:
SOD-523F
描述:
SOD-523F, 200MW, 5%, SMALL SIGNA
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 11 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms