BZT52C5V6TQ-7-F
Diodes Incorporated
型号:
BZT52C5V6TQ-7-F
封装:
SOD-523
描述:
DIODE ZENER 5.6V SOD523 T&R 3K
库存 : 2196
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7.14%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Mfr Diodes Incorporated
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms