BZT52H-C18,115
NXP Semiconductors
型号:
BZT52H-C18,115
封装:
SOD-123F
描述:
NEXPERIA BZT52H-C18 - ZENER DIOD
库存 : 92428
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Mfr NXP Semiconductors
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms