BZT55B2V4
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZT55B2V4
封装:
QMMELF
描述:
MMELF, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package QMMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-80 Variant
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms