BZV55-C20,135
NXP Semiconductors
型号:
BZV55-C20,135
封装:
LLDS; MiniMelf
描述:
DIODE ZENER 20V 500MW LLDS
库存 : 155000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package LLDS; MiniMelf
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Mfr NXP Semiconductors
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms