BZV55B12
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZV55B12
封装:
Mini MELF
描述:
MMELF, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Mini MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9.1 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms