BZV55C43 L0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZV55C43 L0G
描述:
DIODE ZENER 43V 500MW MINI MELF
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package Mini MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 32 V
Series -
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms