BZW03C150-TAP
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZW03C150-TAP
封装:
SOD-64
描述:
DIODE ZENER 150V 1.85W SOD64
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-64
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 110 V
Series BZW03
Package / Case SOD-64, Axial
Power - Max 1.85 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 150 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Box (TB)
Impedance (Max) (Zzt) 330 Ohms