BZW04-145BHA0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
BZW04-145BHA0G
封装:
DO-204AL (DO-41)
描述:
TVS DIODE 145VWM 234VC DO204AL
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 161V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Automotive, AEC-Q101, BZW04
Type Zener
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 234V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 145V