首页 / TVS 二极管 / BZW04-188-E3/54
minImg
BZW04-188-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
BZW04-188-E3/54
描述:
TVS DIODE 188VWM 301VC DO204AL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 301V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 188V